Konto Godne Polecenia WBK czy mBank?

konto godne polecenia

zdjęcie ze strony banku http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-godne-polecenia/konto-godne-polecenia-konto-internetowe.html

Ogólnie produkt jakim jest Konto Godne Polecenia, jest kontem bankowym oferowanym przez Bank BZ WBK. To konto często jest porównywane do konta bankowego eKonto w mBanku.

Klienci pytają czy lepiej wybrać Konto Godne Polecenia WBK czy mBank z produktem eKonto?

Przyjrzyjmy się zatem kontu bankowemu oferowanemu przez BZ WBK

Konto Godne Polecenia WBK warunki

  • prowadzenie konta jest darmowe (jak w większości banków obecnie, jednak pamiętajcie – chodzi o DARMOWE prowadzenie, a nie wszystkie usługi)
  • darmowe karty płatnicze
  • darmowe wypłaty z bankomatów, ale nie wszystkich – tylko niektórych współpracujących z BZ WBK. Inne są płatne 5 zł za jedną transakcję
  • darmowe przelewy normalne. Wszystkie inne takie jak na przykład Eliksir, kosztują standardowo.
  • dodatkowe usługi takie jak przelewy stałe i wiele innych są darmowe, jednak jak wiadomo, one są darmowe w większości banków oferujących konta osobiste.

Co na to mBank?

Jeśli chodzi o warunki eKonta, to są one praktycznie takie same. Jeśli chodzi o bankomaty – wypłacając w bankomatach sieci lub banków nie pobierających prowizję, zapłacimy za to 5 zł, jednak mBank oferuje ciekawą rzecz. Mianowicie możemy wykupić sobie usługę za 5 zł, która pozwala na darmowe wypłacanie ze wszystkich bankomatów w Polsce – dowolnej sieci i dowolnego banku.

Inne rzeczy na koncie osobistym mBank

Ciekawą rzeczą na koncie osobistym mBank czyli eKoncie, mamy ciekawą rzecz, a mianowicie rozbudowane wykresy dotyczące płatności i dochodów.

mBank podpowie nam w jakiej kategorii jest dana płatność, czego dotyczy, ile średnio wydajemy dziennie, miesięcznie, a ile zarabiamy. To  ciekawe szczególnie dla tych, którzy śledzą swoje finanse.

Podsumowując

Zarówno mBank, jak i BZ WBK mają ciekawą ofertę. To który bank wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Na jednym i na drugim koncie znajdą się plusy i minusy, ale są to kwestie bardzo indywidualne, które dla jednego będą wadami, a dla drugiego zaletami.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *